PAPIER KENTMERE VC SELECT 13x18cm/25 66M Luster

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 82,00 zł 82.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Opakowanie papieru KENTMERE VC SELECT RC - rozmiar 12,7x17,8cm/25 szt., powierzchnia pół mat.

 

KENTMERE VC SELECT RC – wysokiej jakości czarno-biały papier wielokontrastowy na podłożu polietylenowym RC charakteryzującym się wyjątkową bielą. Papier ten zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazu, a większa światłoczułość w porównaniu do papierów konkurencyjnych pozwala na skrócenie czasu naświetlania.

KENTMERE VC SELECT jest średniej grubości czarno-białym papierem na polietylenowym podłożu z emulsją o zmiennym kontraście. Stosując standardową filtrację kolorową lub zestawy filtrów, takie jak ILFORD Multigrade można uzyskać kontrast od 00 do 5 z wykorzystaniem stopni pośrednich. Papier może być naświetlany w każdym powiększalniku lub automatycznym printerze.

Dostępne powierzchnie:

• Błyszczący - glossy (1M): maksymalna gęstość czerni i połysk odbitki. Maksymalny połysk osiąga się przez suszenie gorącym powietrzem.

• Pół mat – fine luster (66M): atrakcyjnie teksturowana powierzchnia, która łączy głębię obrazu i czerń, którą zwykle można znaleźć tylko w przypadku błyszczących papierów, z subtelnością i zaletami półmatowej powierzchni.

VC SELECT ma emulsję ortochromatyczną. Wymaga to użycia ciemnopomarańczowego / brązowego lub czerwonego oświetlenia. Wszystkie papiery o zmiennym kontraście są bardziej wrażliwe na rodzaje oświetlenia niż zwykłe papiery stało gradacyjne. Dobre praktyki w ciemni powinny być przyjmowane przez utrzymywanie minimalnej ekspozycji i odkładanie nieużywanego papieru do oryginalnego opakowania.

Lampy typu box z filtrami szklanymi powinny być używane tylko z żarówką o mocy 15 W lub mniejszej i powinny znajdować się co najmniej 1 metr od papieru. Filtry bezpieczne, które są odpowiednie do użycia z VC SELECT to: ILFORD 904, ILFORD 902 i Kodak OC lub 1A.

Suszenie

VC SELECT można suszyć za pomocą standardowych metod suszenia papieru polietylenowego, takich jak:

• Suszenie ciepłym powietrzem do temperatury 80 ° C.

• Suszenie atmosferyczne, po usunięciu nadmiaru wody powierzchniowej.

• Suszenie ciepłym powietrzem, tak jak w specjalnie do tego przeznaczonych suszarkach.

• Suszarki na podczerwień, takie jak model: ILFORD ILFOLAB 1250 lub podobne.

 

Uwaga:

VC SELECT, podobnie jak w przypadku wszystkich papierów powlekanych, NIE powinien być suszony w bębnach szklanych/ z bębnem suszącym lub z płaską szybą.

 

Czasy wywoływania, utrwalania i kąpieli (sekundy/20°C)

Wywoływacz

Rozcieńczenie

Czas

Multigrade

1 + 9

60 sekund

Multigrade

1+ 14

90 sekund

Kąpiel przerywająca

   

Ilfostop

1 + 19

10 sekund

Utrwalacz

   

Rapid Fixer

1 + 4

30 sekund

Hypam

1 + 4

30 sekund

Płukanie

 

120 sekund

 

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl